Adopce na dálku

Program Adopce na dálku je charitní projekt zaměřený na trvalou pomoc chudým dětem formou podpory jejich vzdělání, aniž by musely opustit vlastní rodinné a kulturní zázemí. Garantem projektu je Diecézní charita Hradec Králové adopce.hk.caritas.cz.
 

Učitelé a studenti českotřebovského gymnázia se také finančně podílí na adopci dvou indických dětí:

Studenti adoptovali indického studenta. Arnold P. Vaz se narodil 6. května 2004 v indickém Khanapuru. Pochází z pětičlenné rodiny. Arnoldův tatínek nedávno prodělal operaci mozku, která stála rodinu veškeré úspory, a moc by si přál, aby jeho syn mohl studovat. Naši žáci se rozhodli, že mu to umožní. Arnold by se v budoucnu chtěl stát lékařem, my mu držíme palce, je svému snu o krůček blíž.
 
Učitelé gymnázia adoptovali na dálku indickou slečnu. Susan A. Pereira se narodila 23. listopadu 2003 také v indickém Khanapuru. Pochází z pětičlenné rodiny, má staršího bratra a mladší sestřičku. Otec se snaží zajistit všem dětem vzdělání, ale jako příležitostný dělník nemá velké šance tohoto cíle dosáhnout. Rozhodli jsme se proto, že Susan pomůžeme, navíc je nám sympatická její prozatímní volba profese – chce se stát učitelkou!