Do Olomouce za streetfootballem

V úterý 9. května 2023 jsme se po roce opět zúčastnili streetfootballového turnaje pro střední školy, tentokrát v Olomouci. Hrálo se v rozestavení 3+1 na 4 betonových hřištích, kdy musela být vždy na hřišti alespoň jedna dívka.

Úvodní zápasy naznačily, že náš tým může pomýšlet hodně vysoko. Ve skupině jsme obsadili 1. místo za 3 výhry 6:3, 3:1 a 9:0. V osmifinále jsme zničili dalšího soupeře 5:0 a ve čtvrtfinále dokonce 10:0. V semifinále jsme bohužel pouze remizovali s pozdějšími vítězi a na penalty podlehli 2:3. Trošku jsme cítili hořkost z vypadnutí, jelikož nám rozhodčí neuznali regulérní branku. V souboji o 3. místo jsme narazili na domácí tým a již jsme hráli na hřišti s umělou trávou. Začali jsme svižně, ale za příznivého stavu 4:1 jsme polevili a soupeř vyrovnal. 5 vteřin před koncem jsme ale rozhodli, když si vlastní gól vstřelil domácí brankář – 5:4 a konec. Rozhodčí ukončil zápas. Vtom se však objevil hlavní pořadatel turnaje a řekl, že poslední gól neplatí a budou penalty. Nikdo nevěděl proč. My, diváci, moderátor ani rozhodčí. Jeho vyjádření znělo: „Já jsem hlavní organizátor turnaje a já rozhoduji.“ V tu chvíli jsme uvažovali, že snad odejdeme. Ostatní organizátoři za námi chodili a ujišťovali nás, že existuje karma a ty vymyšlené penalty vyhrajeme. Museli jsme uklidnit emoce, které v nás cloumaly a stále pěnily. To se povedlo a domácí s námi prohráli i na penalty.

Ačkoliv jsme za celý turnaj nenašli v základní hrací době přemožitele, je 3. místo přesto nádherné umístění, i když v některých z nás zůstala pachuť, kterou nezmírnil ani závěrečný ceremoniál.

Naši školu pod vedením Tomáše Keprta reprezentovali: Karel Mužík, Daniela Kopřivová, Kateřina Pelinková, Nicole Alexandra Plocová, Jakub Jelínek, Dominik Navrátil a Daniel Šmíd.

Kateřina Pelinková a Daniela Kopřivová