Gymnázium opět zabodovalo v soutěži Gympl Roku

Internetová soutěž Gympl Roku je průzkumem mezi studenty a absolventy gymnázií v České republice, jak se jim na jejich gymnáziu studuje nebo studovalo. Hodnocení je založeno na těchto kritériích: a) celková spokojenost se školou, b) zajímavost předmětů, c) odbornost vyučujících, d) příprava do praxe/práce, e) možnosti realizace a zapojení do studentských nápadů a projektů na škole. První hlasování se uskutečnilo v roce 2012 a dnes je již tato anketa vnímána jako tradiční a také prestižní záležitost, kterou organizuje Česká studentská unie.
Gymnáziu Česká Třebová se podařilo získat prvenství mezi ostatními gymnázii Pardubického kraje ve školním roce 2012/2013, 2013/2014 i 2014/2015. Obhajovat první místo je vždy obtížné, proto jsme s mírným napětím očekávali výsledné pořadí škol v letošní anketě, tím spíše, že letos poprvé byly vytvořeny dva samostatné žebříčky. Jeden podle hodnocení současných studentů, druhý podle hodnocení absolventů. V tom prvním obsadila naše škola 2. místo z celkem 20 hodnocených gymnázií Pardubického kraje, ve druhém nás hlasování absolventů vyneslo až na samotný vrchol pořadí.
Dosáhnout opakovaného úspěchu je pocit velmi pěkný, ale zároveň zavazující. Budeme se proto i nadále snažit, aby důvěra v naši školu neklesla, abychom vytvářeli přátelské prostředí a pomáhali našim žákům při vstupu do jejich nové životní etapy. Děkujeme všem našim bývalým i současným studentům za podporu a účast při hlasování.

Josef Menšík