Gymnázium přivítalo nové studenty

Jsou akce, které k začátku školního roku na českotřebovském gymnáziu neodmyslitelně patří. Opakují se rok co rok, přesto mají stále svůj půvab, zvláštní atmosféru. Nestanou se stereotypními, protože účastníci jsou pokaždé jiní. Imatrikulace, to je jedna z těch tradičních zářijových akcí. 56 nováčků bylo letos uvedeno do studentského stavu 4. září. Během podpisu do imatrikulační knihy se sice některým trošku třásla ruka, ale při převzetí pamětních listů a dárků z rukou pana ředitele a třídních učitelek už se nervozita pomalu vytrácela.
Milí studenti, přejeme vám hodně studijních úspěchů a ať vás přílišná nervozita neprovází ani během studia na naší škole. Užijte si roky zde strávené, užijte si nová přátelství.
 
Děkujeme hejtmanovi Pardubického kraje Martinu Netolickému a místostarostce města Jaromíře Žáčkové za přijetí pozvání na tento slavnostní obřad a za přání našim novým studentům.
Imatrikulaci zorganizovalo gymnázium ve spolupráci se Spolkem Gymnázia Česká Třebová, s Kulturním centrem a vedením města Česká Třebová.
 
Dana Řehořová
 
Foto: Milana Soukupová