Kraje pro bezpečný internet

Žáci a studenti si mohou na webových stránkách www.kpbi.cz prostudovat e-learningové kurzy a krátké vedeospoty na stále aktuálnější téma bezpečného chování na internetu. Kurzy jsou jako v předchozích letech doplněny soutěžním kvízem o věcné ceny od společnosti Microsoft s.r.o., GORDIC a sdružení CZ.NIC. Každý měsíc také probíhá losování o ceny z úspěšných řešitelů soutěžního kvízu. Zkušenějším a zvídavějším žákům je určen náročnější Kvíz plus. Pět nejrychlejších úspěšných řešitelů se utká v krajském kole, kde mohou získat hodnotné ceny.

K účasti v soutěži je nutné vytvořit si registraci. V souvislosti s nařízením GDPR je u žáků mladších 16 let vyžadován souhlas rodičů se zpracování osobních údajů.

 

 
Soutěžní kvíz
Letošní ročník soutěžního kvízu byl spuštěn 20. září 2021. Žáci a studenti si opět mohou vyzkoušet své znalosti z internetové bezpečnosti v soutěžním kvízu i kvízu PLUS. Seznamte se nejprve s pravidly soutěží.
Znalostní kvíz je připraven pro všechny, vstup do něj najdete v části E-learning a výběru konkrétní skupiny, ovšem pouze pro žáky a studenty je soutěžní. Ostatní úspěšní řešitelé mohou získat certifikát.
 
Internet pod lupou
Nový seriál videospotů Internet pod lupou zaměřený na nejaktuálnější trendy v oblasti kyberkriminality bude představen 9. února při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu.
 
Aktualizace e-learningových lekcí
E-learningové lekce pro pedagogy byly aktualizovány a rozšířeny o nová témata z oblasti elektronické bezpečnosti.

 

Bližší informace, vstup do e-learningových lekcí i přístup do kvízu najdete na webu https://www.kpbi.cz

Pravidla soutěží žáků základních a středních škol [pdf]

Často kladené otázky (FAQ) [pdf]