Lyžařský výcvik sekundy

V týdnu od 8. do 13. ledna byla naše třída 2.A na lyžařském výcviku v Čenkovicích. Dozor nad námi měli tito učitelé: Dana Zahálková, Petr Kolář a Daniela Fricová. Z České Třebové jsme odjížděli v neděli kolem čtvrté hodiny odpoledne.
První den výcviku jsme přímo od chaty na lyžích sjeli k Třebovské sjezdovce. Tam jsme vystoupali asi do čtvrtiny a začalo rozdělování do družstev podle toho, jak nám lyžování šlo.
Potom každý další den na horách probíhal asi takto: ráno kolem 7:30 hodin jsme vstali a šli na snídani, poté se hned nachystali a vyrazili na sjezdovku. Ve 12 hodin jsme měli oběd, pak následoval odpočinek společně se sušením oblečení z dopoledního lyžování. Po odpoledním lyžování jsme se zpět na chatu vrátili až navečer a následoval volný program s přípravou na večerku.
Náplní celého výcviku bylo rozvíjet naše schopnosti v lyžování a nejen to – taky jsme se jako třída zase více poznali a užili jsme si mnoho společných chvil.
Celý týden bylo krásné počasí a hlavně hodně sněhu. Díky lyžařskému výcviku jsme se více stmelili. Týden, který jsme strávili v Čenkovicích, velmi rychle uběhl a těším se, až se zase společně někam vypravíme.
 
Eliška Pešková, 2.A