Lyžařský zájezd – Itálie 2024

V pondělí 26. února se ve večerních hodinách sešel výběr žáků našeho gymnázia u zimního stadionu. Autobusem jsme se vydali směrem k lyžařskému středisku Tarvisio - Monte Lussari. Po osmihodinové cestě autobusem jsme lanovkou vyjeli na vrchol hory a ubytovali se v hotelu Rododendro.

První den nám počasí moc nepřálo, ale i přes mlhu a sněžení jsme si užili celodenní lyžování. Ve středu se počasí zlepšilo a chvílemi svítilo i sluníčko. Třetí den špičky hor opět zahalila mlha, ale i tak jsme si poslední lyžování užili. Sněhové podmínky byly po celé tři dny velmi dobré a italská kuchyně v hotelu i restauraci na svahu byla vynikající. Velkým překvapením pro nás byl italský student Francesco Fanari, který je na naší škole na studijním pobytu. Teprve před dvěma měsíci se začal učit lyžovat, ale i tak celý pobyt zvládal jezdit se skupinou ostatních studentů.

I přes pár pádů se vše obešlo bez zranění a pobyt považujeme za zdařilý. Děkujeme panu Limberskému, panu Jiráskému a cestovní kanceláři CK ČiLe za výbornou organizaci této akce.   

B. Palánová a K. Doležalová, 6.A