Majáles 2023

Konec dubna je na českotřebovském gymnáziu připomínkou oslav jara a mládí. Tradiční studentský majáles tentokrát připadl na pátek 28. dubna.

Tématem letošního majálesového průvodu byla historie. Jak nápadité kostýmy studenti vytvořili, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii na odkaze https://www.gymnct.cz/galerie/majales-2023.

Oslavy pokračovaly v areálu gymnázia. Do odpoledního programu připravili naši studenti majálesové hry, kterých se letos zúčastnilo přes devadesát dětí. Měly zde možnost si zasoutěžit v netradičních disciplínách, užít si skákací hrad nebo i s rodiči vyzkoušet lukostřelbu.

Naše venkovní sportoviště se na čas proměnilo v taneční parket. Nejdříve jej zaplnily tanečnice ze ZUŠ pod vedením Lenky Slavíkové a poté obě třídy maturantů. Zopakováním předtančení z maturitních plesů se rozloučili v den svého posledního školního zvonění.

Závěr programu patřil živé hudbě. Třešničkou na dortu se stalo koncertní vystoupení naší studentské kapely Peladores. Rockové melodie v luxusním pěveckém podání Johanky Novákové udržovaly posluchače v tanečním rytmu a dobré náladě, která vládla v areálu gymnázia až do úspěšného konce Majálesu 2023.