Majálesoví superhrdinové

28. duben 2017 byl pro většinu školáků všedním školním dnem, pro studenty gymnázia však byl od rána něčím zvláštní. Čím? Neučilo se, což bylo určitě super. Jednak měli maturanti „poslední zvonění“, jednak probíhaly přípravy na majáles, tradiční studentskou slavnost jara a mládí.
Super věcí však bylo v tento den víc. Např. majálesový průvod byl plný superhrdinů. Studenti si tak připomněli nejen své oblíbené filmové hrdiny, ale také hrdiny z reálného života (lékaře, hasiče, vojáky, policisty, supermamky). Pravda je, že pokud nejsme fanoušky superhrdinských filmů, mohli jsme mít problém některé postavy rozpoznat. Ale pokud jde o superhrdinu Bohouše, kterého ztvárnili terciáni, tam jsme měli jasno všichni – byl to náš obětavý a šikovný školník.
Trochu jsme se obávali počasí, které se moc jarně netvářilo a celý den nás udržovalo v napětí, jestli superhrdinové v majálesovém průvodu nezmoknou. Nezmokli – další super. Super a zároveň milé i vtipné bylo rozloučení s maturanty ve sborovně. Děkujeme vám a třeba ty dopolední dešťové kapky byly i kapkami štěstí, které budete potřebovat u maturitní zkoušky.
A komu patří ještě poděkování? Partnerům majálesu, kterými byly městský úřad a Lesy ČR, restaurantu Nad Hrází Srnov za zajištění občerstvení, hudební skupině P.P.S. z Ústí nad Orlicí, nové hudební skupině gymnázia a organizátorům majálesových her. 
 
Dana Řehořová