Nejen učením živ je student aneb tradiční volejbalový turnaj Gaudeamus, tentokrát ve znamení jídla

Ve čtvrtek 16. 11. 2017 proběhl na českotřebovském gymnáziu tradiční Gaudeamus, tedy sportovní utkání jednotlivých tříd ve volejbalu a ringu, jako symbolická připomínka listopadových událostí roku 1939 a 1989 – Mezinárodního dne studenstva. Ani letošní turnaj nebyl ochuzen o originální výběr převleků, tentokrát ve znamení jídla. Studenti z každé třídy utvořili silné týmy, proto o konkurenci rozhodně nebyla nouze.
Sportovní klání nejprve zahájili žáci nižšího gymnázia turnajem v ringu, takže bylo možné zhlédnout například souboj týmů Pizza a Popcorn. Mladší studenti tak mohli změřit své síly a ukázat, zda mají týmového ducha. Nejlepší družstvo bylo při vyhlášení výsledků oceněno sladkou odměnou.
Pomyslný štafetový kolík poté převzali zejména studenti vyšších ročníků, kteří se utkali ve volejbale, avšak i nejmladší zástupci dělali „mazákům“ rovnocenné soupeře. Turnaj probíhal za bouřlivého povzbuzování spolužáků, a tak není pochyb, že převládala dobrá nálada. Studenti opět ukázali svou kreativitu, rozmanitost a originalita převleků byla totiž opět na vysoké úrovni. Mohli jsme například vidět smečovat ananasy nebo blokovat sushi, po chodbách pobíhala volská oka či Bonpari. Nejlepším převlekem, kterým se pyšnila třída 1. C, byla Milka. Nicméně uznání jistě zaslouží i nápaditý převlek letošních maturantů z 8. A, kteří turnaj odehráli převlečení za donuty, tedy koblihy s polevou. Věřte, že hrát s nafukovacím kruhem kolem těla nebylo jednoduché.
Kromě oslnivých převleků stojí za zmínku také vysoká herní úroveň, která alespoň dle mého názoru rok od roku roste. Zápasy byly mnohdy velmi vyrovnané. Letošní první místo zaslouženě patří třídě 7. A, která v přestrojení za jahody ukázala, že se soupeře nezalekne a dá do boje vše.
Turnaj proběhl opět ve skvělé náladě, panovala soutěživá, přesto přátelská a uvolněná atmosféra. Žáci si mohli alespoň na chvíli odpočinout od intenzivního studia a společně se pobavit sportem. Nezbývá, než se těšit na příští rok a doufat, že tato tradice bude zachována i nadále.
 
Petr Štembírek, 8. A (s přispěním T. Sýkorové, M. a K. Vejdové, Š. Chládka)