Předání Rosie

V polovině září vyvrcholil náš dlouhodobý projekt. Předali jsme „naši“ fenku Rosie jejímu novému páníčkovi Sebastianovi.

Celý příběh začal ve školním roce 2020/21, kdy jsme se jako primáni rozhodli pomoci získat finanční prostředky na charitativní projekt. Přestože naše plány přerušil a pozměnil covid, nenechali jsme se odradit. V sekundě jsme se pustili do práce a za pomoci spolužáků z ostatních tříd, učitelů a také našich rodičů jsme pomohli uspořádat program majálesu, který měl u diváků velký úspěch. Společně jsme shromáždili částku 100 000,- Kč na výcvik asistenčního psa. Rosie nás se svými cvičitelkami přijela v červnu navštívit.

V sobotu 17. září zástupci naší třídy, navzdory velkému zpoždění ranního vlaku a deštivému počasí, dorazili do výcvikového areálu organizace Helppes v Praze Motole, kde nás na pódiu moc hezky přivítal a poděkoval českotřebovskému gymnáziu hlavní moderátor celé akce, absolvent naší školy pan Mirek Konvalina.

Po předání jsme měli možnost popovídat si se Sebastianem a jeho rodiči. Sebastian je sympatický kluk našeho věku. Trpí úzkostmi, které jej paralyzovaly tak, že nedokázal vyjít z domova nebo komunikovat s lidmi. Rosie mu velmi pomáhá vyrovnávat se s jeho hendikepem. Zvažují návštěvu našeho kraje a českotřebovského gymnázia. Vám všem, kteří jste nám svou podporou pomohli, předáváme poděkování celé Sebastianovy rodiny.

Celý projekt nás učil mezi sebou komunikovat, domluvit se na kompromisech, které nás posouvaly dál. Získali jsme představu o tom, co znamená spolupracovat na velkém díle, překonávat překážky a vytrvat. Rozšířily se naše znalosti v oblasti finanční gramotnosti.

Ale hlavně jsme se naučili, že pokud se spojí lidé pro dobrý cíl, může se i velký sen stát skutečností.

Děkujeme, že jste v tom byli s námi.

Studentky a studenti tercie