REVOLUTION TRAIN

je unikátní projekt protidrogové prevence. Jedná se o multimediální mobilní vlakovou soupravu, která formou interaktivního a zážitkového vzdělávání přináší zcela nové pojetí primární prevence pro děti a mládež ve věku 12–17 let. Cílem je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů maximálně zapůsobit na osobnost návštěvníka vlaku a efektivním způsobem tak ovlivnit jeho pohled na legální a nelegální drogy.

Tyto informace přináší informační leták, který napsali naši studenti prvního ročníku a kvinty po návštěvě této akce 9. listopadu.Jejich postřehy si můžete přečíst zde:

  • Celá tato akce mi přišla jako dobry nápad. Zařízení vlaku na mne působilo dosti skutečně, až mi z toho běhal mráz po zádech. Myslím si, že tato akce splnila své účely, přesvědčit mladé lidi, že drogy nás můžou dostat do hrozných životních situací. A jsem ráda, že jsem se o tom mohla přesvědčit i touhle formou.

  • Zpracování bylo skvělé. Dobře to ukazuje, jaké to může mít následky ve všech směrech života, a konec ukazuje, že pokud se člověk snaží tak se z toho dá dostat (pokud teda není v nevratném stádiu).

  • Záživné, dobře udělané a srozumitelné. Za mě definitivně super. A věřím, že to lidem může pomoci.

  • Tento projekt se mi velice líbil. Myslím si, že to byla skvělá ukázka toho, proč nepoužívat drogy.

  • Protidrogový vlak se mi líbil. Krásně vystižené prostředí (celkově moc hezky vyzdobený vlak), zajímavé aktivity a líbil se mi způsob, jak odradit lidi od drog.

  • Protidrogový vlak se mi velmi líbil. Sám bych drogy nikdy nebral, ale někoho může tento vlak od drog skutečně odradit. Také oceňuji propracovaný interiér vlaku (lidské orgány, nehoda auta s motorkou).

  • Akce se mi líbila a film mě dost vylekal, rozhodně chci od takových věcí zůstat co možná nejdál. Určitě to má smysl a je to fakt vymakané jak smyslem, tak provedením.

 
Bližší informace o projektu najdete na webu  http://www.revolutiontrain.cz/v2/projekt.php  [WWW]