Úspěch gymnazistů v soutěži koleček a křížků

V pondělí 14. listopadu se konalo ve Vysokém Mýtě oblastní kolo soutěže v pišqworkách. Zúčastnily se ho dva týmy z našeho gymnázia s názvy Filouškova koťátka (ve složení Filip Záleský, Jan Sýkora, Matěj Krása, Samuel Svoboda a Dominik Horák) a (J)elita (Jan Jasanský, Matěj Kovář, Hana Boštíková, Maxim Chromý a Filip Klejch).

V základní skupině se utkalo proti sobě pět týmů systémem každý s každým. Oba týmy gymnázia shodně tři zápasy vyhrály a jeden prohrály. Skupina byla velmi vyrovnaná, a tak o pořadí prvních třech týmů muselo rozhodnout skóre. Nakonec se na prvním místě umístila (J)elita, na druhém Filouškova koťátka a na třetím místě tým 3+2 z Gymnázia Vysoké Mýto.

Následovaly vyřazovací zápasy, kde se (J)elita utkala se čtvrtým týmem ze skupiny Včelka Zálšíčanka a Filouškova koťátka s týmem 3+2. V obou utkáních zvítězily týmy z České Třebové, a tudíž nás čekalo gymnaziální derby o první místo. Souboj o třetí místo byl velice těsný, ale nakonec ho ovládl tým 3+2. Ve finále Filouškova koťátka oplatila (J)elitům porážku ze skupiny a ovládla celý turnaj. Nicméně oba týmy postoupily do krajského kola, které se bude konat 28. listopadu v Pardubicích.

Matěj Kovář (7.A), Jan Sýkora (8.A)