Vodácký kurz 3.C a 7.A

Ve dnech 16. a 17. května 2019 jsme se zúčastnili vodáckého výcviku. Nejdříve nás vyděsila předpověď počasí, meteorologové hlásili silné přeháňky a teploty okolo 8 stupňů. Ráno to na nádraží vypadalo, jako bychom jeli spíše na lyžařský kurz, jen ty lyžáky a lyže chyběly. Po krátkém přesunu vlakem jsme dorazili do Postřelmova, kde na nás čekali instruktoři a lodě. Krátké proškolení, rozdíl mezi veslem a pádlem, co dělat v případě převrhnutí lodi a hurá na vodu. Většina lodí úspěšně překonala nástrahy prvního naloďování, ale i výjimky se našly. Pár lodí se cvaklo už na začátku naší cesty, zejména posádka Žlutého démona se vyjímala mezi všemi loděmi. Této posádce se dokonce povedlo převrhnout loď, která byla podle instruktorů nepotopitelná. Kdo umí, ten umí.
V odpoledních hodinách jsme dorazili do kempu Vily Háj v obci Třeština, kde jsme nocovali. Postavili jsme si stany a po několika marných pokusech se nám povedlo i rozdělat oheň. Během večerního hokejového zápasu České republiky jsme dokonce i sázeli, jak celý zápas dopadne. 
Po vyhraném zápasu hokeje jsme ještě nějakou chvíli seděli u ohně a probírali zážitky z cesty. Poté nás museli učitelé zahnat do stanů, což nám ale příliš nevadilo, jelikož celodenní pádlování nám dalo zabrat. Ráno nás probudil velmi hlasitý orchestr ptáků, kterým za to moc děkujeme. Kdo by nechtěl vstávat v 6 hodin? Alespoň jsme měli čas uklidit nepořádek, který jsme stihli nadělat v kempu, a složit stany. Následovala snídaně a nečekané pátrání po ztracené peněžence (záhy se však našla a vše dobře dopadlo). No a už jsme jen naložili sbalené věci a zamířili jsme opět na řeku. Tentokrát se při naloďování nikdo nepřevrhl. Ale během cesty posádka Žlutého démona opět nezklamala a nabídla nám srandovní podívanou, když se zachytila o větev a tzv. „se udělala“.
Náš cíl byl jasný: doplout do obce Moravičany a vlakem zpět domů. Netušili jsme však, co si na nás instruktoři v cíli připravili. Nemohli bychom přece odjet bez řádného vodáckého křtu, a tak nás ošlehali kopřivou, poplácali pádlem a polili vodou. Už jsme byli praví vodáci. Loučení není nikdy hezké, což platilo i v tomto případě. I přes nepřízeň počasí jsme si kurz užili na sto procent, vzpomínky nám zůstanou navždy. I na nachlazení, které nás postihlo po návratu domů. Myslím, že nikdo z nás by neváhal a kurz si prodloužil alespoň o týden. Děkujeme za možnost splout řeku Moravu a za krásný výlet.
 
Tereza Pešková, Lenka Blažková a a Simona Smolová, 3.C