Software pro studenty a zaměstnance školy zdarma

Akademický portál SoftwareONE

Gymnázium Česká Třebová uzavřelo se společností SoftwareONE Smlouvu EES pro školská zařízení Pardubického kraje. Ta, mimo jiné, umožňuje zaměstnancům a studentům školy po dobu jejího trvání čerpat zdarma benefity – nainstalovat a používat na svém počítači kancelářský SW firmy Microsoft
Office 356 Pro Plus. Studenti mají navíc možnost si z portálu nainstalovat a legálně používat operační systém Windows 10 Education.

Tento SW mohou studenti i zaměstnanci bezplatně využívat po dobu trvání smlouvy a u studentů je navíc omezena na dobu studia na Gymnáziu Česká Třebová.

 

Instalace Office 365 ProPlus  [pdf]

 

Ke zprovoznění budete potřebovat e-mail a heslo.

E-mail: pro tyto potřeby vytvořený ve tvaru Jmeno.Prijmeni@student.gymnct.cz  (doplňte si své údaje bez diakritiky)
Heslo: heslo studenta, kterým se hlásí do školní domény
 
Máte-li nějaký problém se získáním uvedeného SW, směřujte dotaz osobně či e-mailem na pí Zárubovou (kabinet matematiky).

 

 

Office 365 Pro Plus

Office 365 ProPlus je možnost, jak zdarma získat pro domácí použití kancelářský software (zahrnující Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, Publisher, Access), který lze nainstalovat na stolním nebo přenosném počítači. Na rozdíl od tradičního Office (který byl svázaný s počítačem, na kterém byl nainstalovaný) poskytuje přístup k Office až na pěti počítačích nebo mobilních zařízeních a tabletech.
 

Zahrnuje tyto služby:

Kancelářské aplikace Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Publisher, Access)
Online kancelářské aplikace Office
Úložiště a synchronizace – OneDrive
Webové prezentace – Sway
Videokonference a chat – Skype